В дигиталния свят в който живеем, ИТ специалностите стават все по-атрактивни сред кандидат-студентите. Високото заплащане също накланя везните към избиране на някои от тези направления. България е позната в света с отлични ИТ специалисти и именно поради това винаги ще има недостиг на такъв тип работна ръка.
Специалностите в ИТ направленията се завършват с подготовка съответно на бакалавърска работа или магистърска теза. В нея се включва както практическа част, така и писмена разработка към нея. Практическото задание може да включва разработването на уеб сайт, приложение, система, софтуер и т.н. по зададени изисквания параметри. Редом с практическото задание е необходимо да се изготви и текстова разработка, която да изиграе ролята на обяснителна записка. В нея често се изисква да се включи първо част, включваща теоретични постановки по конкретнаа проблематика на темата и след това да се пристъпи към описание на изготвения продукт (сайт, приложение и др.). Задължително е то да бъде максимално детайлизирано по отношение на характеристики и работа с него, както и да бъде посочения пълния му код. Както всяка дипломна работа или магистърска теза, тези в ИТ направленията, също следват указаните стандарти. Екипът на „ФлексиПро“ изключително много държи да му бъдат предоставени всички упоменати от преподавателя и катедрата изисквания, за да се изготви една качествена и академично издържана разработка.
Стандартната структура на темите се подготвя в следните елементи:
Предвид разнообразните направления в ИТ сектора, темите могат да бъдат доста разнообразни като естество. По-долу ще бъдат представени някои заглавия:
Да завършиш висшето си образование е една от най-важните цели в живота на всеки човек, а да завършиш успешно с отлично представяне е доста важна мисия. Изработката на стойностен, добре функциониращ, академично издържан и с добро приложение практически продукт не е лека задача. А да го опишеш до най-малкия детайл не всеки път се оказва толкова лесно и просто, колкото изглежда. Всичко това е обвързано с необходимостта от доста енергия и часове труд. Екипът на „ФлексиПро“ е готов да Ви съдейства с изработка на дипломна работа в ИТ сферата! Доверете се на нашите опитни ИТ специалисти, които биха свършили всичко вместо Вас с лекота и доказан професионализъм! При нас ще откриете отлични цени за дипломна работа и разработки, изготвени със старание и в срок.
В днешно време, работният пазар предлага най-разнообразни професии в зависимост от нашата квалификация. По отношение на ИТ сектора, ситуацията е бързо развиваща се. Затова и вариантите за намиране на работа са безброй. В зависимост от конкретното направление се оформят и вариантите за бъдеща месторабота.
Обучаващите се в специалност „Информационни технологии“, например, са развили умения да анализират, интегрират и реализират ИКТ услуги; да създават, разработват и поддържат разнообразни компютърни системи; да разработват различни прототипи на различни ИКТ решения и услуги. Дипломантите биха могли да си намерят работа като системни и мрежови администратори, разработчици на софтуерни продукти, специалисти по уеб технологии и управление, администратори на бази данни, графични дизайнери и други.
След обучение в направление „Компютърни системи и технологии“, студентите са придобили професионалната квалификация „компютърни инженери“ и могат да започнат работа в промишлеността, комуникациите, транспорта, търговията, финансите, управлението и други области, в които се прилагат информационните технологии.
Завършвайки „Бизнес информатика“ пък дипломантите са получили уменията да разработват различни игри и приложения, да работят с най-разнообразни платформи и системи. Дипломантите могат да развият кариерна реализация като специалисти по информационни и комуникационни технологии; софтуерни разработчици, проектанти и администратори на бази от данни, разработчици на уеб съдържание, мултимедийни корпоративни приложения и други.
Преминавайки обучение в специалност „Софтуерно инженерство“, дипломантите развиват необходимите компетенции да разработват и поддържат различни софтуери. В професионален план, те биха могли да се развият като софтуерни инженери в организации и фирми, свързани с проектиране и разработка на софтуер; аналитици, проектанти, разработчици, специалисти по контрол на качеството, консултанти и други сфери в бизнес организации или в публичната администрация; преподаватели по информатика във висши училища.
Предвид голямото желание сред студентите за изучаване на ИТ специалности, вече по-голямата част от университетите в България, предлагат обучения в такива направления. Сред най-разпространените си остават университети с предимно технически профили. Такива са Техническите университети в София, Варна, Габрово и филиала в Пловдив. Там се извършват обучения в следните направления: Компютърни системи и технологии, Компютърно и софтуерно инженерство, Компютърни науки и технологии, Комуникационна техника и технологии, Софтуерни и интернет технологии, Електронна техника и микроелектроника, Автоматизация на производството.
ИТ дисциплини се изучават и във всички икономически насочени университети, поради все по-силната в днешно време връзка между ИТ сектора и бизнеса. Такива университети са, например, Университет за национално и световно стопанство (УНСС), който предлага специалност като: Бизнес информатика и комуникации; Икономическият университет – Варна със специалности: Бизнес информационни системи, Информатика, Приложна информатика; Международно Висше бизнес училище (МВБУ) със специалност – Бизнес администрация и информационни системи.
Подобни направления се изучават също в Нов български университет (НБУ), Софийски университет (СУ) и други висши учебни заведения.
Работно време:
Понеделник – Петък: 09:00 – 17:30ч.
Събота и неделя: почивни дни